Przejdź do treści
pl en

Probiotyki i ich rola dla naszego organizmu

butterflycloud
image image

Probiotyki i ich rola dla naszego organizmu

See more
image image

Rola dobrych bakterii w naszym organizmie!

See more
image image

Kiedy czujesz się dobrze „w środku”, widać to z zewnątrz!

See more

Probiotyki i ich rola dla naszego organizmu

Czy wiesz, że mamy miliardy bakterii w naszym przewodzie pokarmowym? Flora jelitowa naszego przewodu pokarmowego składa się z różnych gatunków bakterii, które kolonizują błonę śluzową jelit, żyjąc w symbiozie z naszym organizmem.

Dla dobra naszego organizmu ważne jest zachowanie równowagi mikroflory jelitowej, ponieważ dobre bakterie odgrywają wiele ról. Dobre bakterie m.in. zapewniają zdrowy pasaż jelitowy, zapobiegają przerostowi już istniejących złych bakterii, stymulują syntezę i wchłanianie dobroczynnych substancji, takich jak witaminy K i B, a także stymulują układ odpornościowy.

W ciągu życia nasza flora jelitowa zmienia się pod wpływem wielu czynników. Stres, styl życia, dieta, higiena, a zwłaszcza leczenie antybiotykami, mogą wpływać na florę jelitową w dłuższej perspektywie.

advice-2

Wielokrotnie zdarza się, że na zalecenie lekarza stosuje się antybiotyk. Walcząc z infekcjami, antybiotyki niszczą złe bakterie, odnosząc zwycięstwo, ale w wyniku zwycięskiej walki z antybiotykami wpływa to również na dobre bakterie, czego efektem jest nierównowaga naszej mikroflory jelitowej.

Leczenie antybiotykami niszczy skład i różnorodność flory jelitowej na miesiące. Brak równowagi flory jelitowej obejmuje objawy, takie jak wzdęcia, dyskomfort w jamie brzusznej, burczenie w żołądku, a nawet biegunka. Biegunka związana z antybiotykami występuje u około 25% osób leczonych antybiotykami.

Rozwiązaniem dla przywrócenia równowagi mikroflory jelitowej po terapii antybiotykami i ograniczenia występowania biegunki z nią związanej jest suplementacja preparatami zawierającymi bakterie kwasu mlekowego.

Produkty marki Lacidar to preparaty wieloszczepowe.

  • Dzięki temu zwiększa się szansa na dopasowanie się dobrych bakterii do flory jelitowej gospodarza.1
  • Każdy szczep bakterii ma unikalne właściwości co pozwala na szersze spektrum działania preparatu wieloszczepowego niż preparatu jednoszczepowego.1
  • Szczepy w preparacie wieloszczepowym mogą nawzajem wzmacniać swoje działanie.1

Dodatkowo szczepy bakterii zawarte w produktach marki Lacidar charakteryzują się wysoką żywotnością i zdolnością skutecznego kolonizowania przewodu pokarmowego, pomagając uzupełnić i wzbogacić mikroflorę jelitową w bakterie.

Ze względu na dobrą przeżywalność zawartych bakterii w przewodzie pokarmowym, preparaty marki Lacidar są szczególnie zalecane w celu intensywnego uzupełnia flory bakteryjnej jelit w trakcie i po antybiotykoterapii.

Lacidar – to marka preparatów dla Twojej rodziny!

1. Marta Palacz-Wróbel, Beata Maksym; „Dzieci a probiotyki – zastosowanie bakterii i drożdży probiotycznych w praktyce pediatrycznej”; Katedra i Zakład Farmakologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; ŚMiF 9/2019

image