Kiedy czujesz się dobrze „w środku”, widać to z zewnątrz!


Kiedy czujesz się dobrze „w środku”, widać to z zewnątrz!
W ostatnich latach coraz częściej badana jest rola bakterii probiotycznych jaką pełnią one w naszym organizmie. Drobnoustroje probiotyczne to żywe mikroorganizmy, które mają znaczące korzyści zdrowotne i, jak powiedział Hipokrates, ojciec współczesnej medycyny: „Wszystkie choroby mają swój początek w jelitach”. Ścieżka wiedzy o probiotykach rozpoczęła się w XVII wieku, kiedy odkryto bakterie. Z czasem dokonano innych odkryć.
Pożyteczne bakterie mogą zmniejszyć występowanie biegunki wywołanej antybiotykami. Dlatego tak ważne jest, aby wraz z antybiotykoterapią podać również preparaty probiotyczne. Antybiotyki niszczą florę jelitową i dlatego dochodzi do zaburzeń równowagi jelitowej. Mogą wystąpić objawy, takie jak wzdęcia, skurcze, biegunka lub dyskomfort w jamie brzusznej, wpływając na nasze życie.

Dobre bakterie mogą skrócić czas trwania i nasilenie biegunki zakaźnej. Dlatego też zaleca się podanie probiotyku również w przypadku zatrucia pokarmowego w celu odbudowy flory jelitowej.
Probiotyki mogą zmniejszyć nasilenie bólu i wzdęć w zespole jelita drażliwego.
Rozregulowanie flory jelitowej występuje nie tylko po leczeniu antybiotykami lub zatruciu pokarmowym. Deregulacja flory jelitowej występuje również z powodu niezdrowego odżywiania i stresu. Dlatego dobroczynne bakterie można podawać z korzystnym skutkiem zdrowym osobom. Im bardziej zbilansowana jest nasza flora jelitowa, tym większe korzyści dla naszego organizmu.
Mikroorganizmy w naszym pożywieniu przechodzą przez jamę ustną, a następnie szybko przemieszczają się w kierunku żołądka. Żołądek nie jest przyjaznym środowiskiem dla mikroorganizmów. W trakcie trawienia, kwas żołądkowy jest wytwarzany w dużych ilościach, co pomaga w rozpuszczaniu żywności, niszcząc również wiele bakterii, które spożywamy, w tym fermenty mlekowe w produktach mlecznych.
Dlatego wybierając odpowiedni preparat dla siebie warto zwrócić uwagę na szczepy bakterii w nim zawarte. Żywotność i przeżywalność bakterii, wchodzących w skład danego preparatu probiotycznego ma ogromne znaczenie dla jego skuteczności.
Szczepy bakterii zawarte w produktach marki Lacidar charakteryzują się wysoką żywotnością i zdolnością skutecznego kolonizowania przewodu pokarmowego, pomagając uzupełnić i wzbogacić mikroflorę jelitową w bakterie.
Ze względu na dobrą przeżywalność zawartych bakterii w przewodzie pokarmowym, preparaty marki Lacidar są szczególnie zalecane w celu intensywnego uzupełnia flory bakteryjnej jelit w trakcie i po antybiotykoterapii.
Lacidar – to marka preparatów dla Twojej rodziny!
